Hargašov memoriál

73. ročník Hargašovho memoriálu - jedno zlato a najlepšie umiestnenia sezóny!

Štúrovskí rýchlostní kanoisti sa dňa 22. septembra 2018 predstavili na najtradičnejších pretekoch v rámci sezóny - 73. ročníku Hargašovho memoriálu na Zlatých pieskoch v Bratislave a boli to zatiaľ najúspešnejšie preteky pokiaľ vezmeme do úvahy umiestnenia v konečnom poradí jednotlivých kategórií. Preteky boli zároveň majstrovstvami Slovenska na dlhé trate (5km) pre kategórie od 13 rokov vyššie.
Potešili posádky dvojkajakov dievčat 13-14 ročných - Viktória Csomorová/Viktória Urbánová 5. miestom a tiež Fanni Halászová/Nóra Szabóová 4. miestom. V zbierke "zemiakových medailí" potom pokračovali aj kanoista Tomáš Janoštiak (C1 muži 5000m), ktorý za bronzom zaostal o necelé dve dĺžky lode a Edvin Szabados, ktorý v neskutočne strhujúcom závere tesne neudržal bronzovú pozíciu. Žiaľ chýbali skúsenosti. Edvin však svojimi výsledkami v druhej polovici sezóny ukazuje veľký výkonnostný progres a je veľkým prísľubom do budúcej sezóny.

Zlatou medailou nás neskutočne potešil 8 ročný Marcell Vodička, ktorý vyhral súťaž neregistrovaných pretekárov na 300 metrovej trati s obrovským prehľadom!