Kanoistický oddiel

História

Oddiel kanoistiky vznikol v roku 1965 dobudovaním Domu vodných športov. Iniciátorom boli Juraj Jung, A. Nozdrovický.

Predsedami oddielu postupne boli Nozdrovický, Nikman, Király, Pál, Groma a od roku 1983 Jozef Kužel. Trénerskou prácou sa zoberali Nozdrovicky, Kužel, Kuželová, Balla, Pál, Hostyák, a od r. 1980 Jozef Kužel. Od r. 2013 je trénerom oddielu Zorán Maršal.

Cieľavedomosť prácou sme v r. 1980 získali titul  majstrov Slovenska v dvojkajaku-Tobiaš a Király. Prvú bronzovú medailu z majstrovstiev ČSSR vybojovali Bobek s Vankom v dvojkanoe.Titul majstra ČSSR  získali Rastislav Kužel, Ján Šušor a Linda Medveová.
Rastislav Kužel sa v r. 1993 stal  Majstrom sveta juniorov, okrem toho sa2 x umiestnil na piatom mieste.V seniorskej  kategórii vybojoval dvakrát majstra Európy. Na olympiáde v Sydney bol piaty v semifinale. 

  Peter Gelle náš druhý olympionik,tiež Majster sveta, i akademický Majster sveta, reprezentant Slovenska na OH v Londýne v disciplínach K2 na 1 000 m a K4 na 1 000 m. Kvalifikoval sa aj na olympiádu v Riu de Janeiro 2016.

Súčastnosť :
Oddiel má momentálne pretekárov v kategóriach mladšie a staršie žiactvo a kadeti.Venujú sa im tréneri Zorán MARŠAL a Máte MARŠAL.
Súťažia v dlhodobej súťaži v Slovenskom pohári oddielov a jednotlivci na Majstrovstvách republiky. Medzi nádeje patria Edvin Szabados,Viktória Csomorová a Fanni Halászová.

Družobnými oddielmi sú Slovinský Koper, Maďarský Ostrihom a Slovenský Trenčin.

 

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

 
 

 

 

 

 

BETA CAR s.r.o. EUROMAJ s.r.o Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.