Deprecated: Optional parameter $data declared before required parameter $name is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 198

Deprecated: Optional parameter $data declared before required parameter $name is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 228

Deprecated: Optional parameter $entity declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 640

Deprecated: Optional parameter $account declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 640

Deprecated: Optional parameter $entity declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 712

Deprecated: Optional parameter $account declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 712

Deprecated: Optional parameter $file declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 728

Deprecated: Optional parameter $account declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 728

Deprecated: Optional parameter $entity declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 748

Deprecated: Optional parameter $account declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 748

Deprecated: Optional parameter $values declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 756

Deprecated: Optional parameter $view_mode declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 862

Deprecated: Optional parameter $langcode declared before required parameter $entity_type is implicitly treated as a required parameter in /www/t/j/u83145/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 862
Kanoistický oddiel | TJ Dunaj Štúrovo

Kanoistický oddiel

História

Oddiel kanoistiky vznikol v roku 1965 dobudovaním Domu vodných športov. Iniciátorom boli Juraj Jung, A. Nozdrovický.

Predsedami oddielu postupne boli Nozdrovický, Nikman, Király, Pál, Groma a od roku 1983 Jozef Kužel. Trénerskou prácou sa zoberali Nozdrovicky, Kužel, Kuželová, Balla, Pál, Hostyák, a od r. 1980 Jozef Kužel. Od r. 2013 je hlavným trénerom oddielu Zorán Maršal, od r.2017 v oddieli pôsobí aj druhý tréner Tomáš Janoštiak.

Cieľavedomou prácou sme v r. 1980 získali titul  majstrov Slovenska v dvojkajaku-Tobiaš a Király. Prvú bronzovú medailu z majstrovstiev ČSSR vybojovali Bobek s Vankom v dvojkanoe.Titul majstra ČSSR  získali Rastislav Kužel, Ján Šušor a Linda Medveová.
Rastislav Kužel sa v r. 1993 stal  Majstrom sveta juniorov, okrem toho sa 2 x umiestnil na piatom mieste.V seniorskej  kategórii vybojoval dva tituly majstra Európy. Na olympiáde v Sydney 2000  bol piaty v semifinale v K1 na 1000m.

  Peter Gelle náš druhý olympionik, majster sveta i akademický majster sveta, reprezentoval Slovensko na OH v Londýne 2012 v disciplínach K2 na 1 000 m a K4 na 1 000 m. Kvalifikoval sa aj na olympiádu v Riu de Janeiro 2016, kde došiel až do finále a obsadil konečné 8.miesto.

Súčastnosť :

        Náš oddiel rýchlostnej kanoistiky má momentálne 28 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách a dobrá správa pre náš oddiel, že prichádzajú stále nový záujemcovia si vyskúšať tento krásny vodný šport. Prinesie to nárast záujmu o kanoistiku v tomto regióne, bude to spádová oblasť pre talenty, aby mohli zúročiť nadanie a reprezentovať neskôr aj našu republiku. Kajakárom sa venujú tréneri Zorán Maršal a jeho syn Máté Maršal a kanoistov trénuje Tomáš Janoštiak.

     Súťažia v dlhodobej súťaži v Slovenskom pohári oddielov a jednotlivci aj na majstrovstvách republiky. Naši najlepší pretekári absolvujú už aj preteky na medzinárodnej úrovni. Medzi naše mladé športové nádeje patria u kajakárov Viktória Urbanová, Marcell Vodička, Tamara Hlaváčová a u kanoistov majsterka Slovenska Michaela Zgurišová a vicemajsterka Anna Madocsai. Samozrejme v oddiely máme aj ďalších talentovaných pretekárov, ktorý sa ukázali na vrcholných podujatiach vo veľmi dobrom svetle.

Našimi družobnými oddielmi sú Slovinský Koper KKK Žusterna, Ostrihomské kluby, Srbský KKK Bezdan, Slovenský kanoistický oddiel TTS Trenčin, Komárno a Nové Zámky.

Náš oddiel rýchlostnej kanoistiky mladých športových nádejí si pre svoju činnosť na ďalšie obdobia stanovil vysoké ciele. Sme však presvedčení, že tieto sa nám za pomoci mesta, našich sponzorov i za štátnej pomoci Ministerstvo školstva a športu SR sa podarí naplniť.


pg.jpg

rk_0.jpg

2-fanni_0.png

1-vikcsu.png

1-edo.png

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.